Není třeba ani peneženka, abyste mohli nosit veškeré věrnostní karty neustále s sebou. Pokud jste ještě nezaznamenali trend mobilních aplikací, do kterých si vaše plastové karty nahrajete, nabízím jeden #mazanytip. A to Portmonku, která se mi během posledních dvou let více než osvědčila. Na stejném principu funguje např. i Stocard. Pokud mají klubové karty čárový kód, dají se přenést do aplikace za pár vteřin vyfocením, případně si můžete opsat členská čísla manuálně. Portmonka mi výrazně pomohla zmenšit požadavek na velikost mojí peněženky, což ocením zejména při snaze nasoukat všekeré nezbytnosti to té nejmenší crossbody kabelky.

Vedle „kartičkové“ aplikace mám jako správná mazaná matka i složku se samostatnými aplikacemi všech věrnostních klubů, ve kterých jsem registrovaná. Kdykoliv zazní od paní pokladní otázka: „Kartičku máte a bodíky sbíráte?“, tak tasím telefon a ukazuji příslušný čárový kód na displeji telefonu.

Pro inspiraci nabízím svůj neskromný seznam věrnostních programů, kartiček a aplikací. Pokusila jsem se je vyjmenovat v pořadí podle míry souvislosti s dětmi.

Nákup výbavičky

Jinak snad veškeré další e-shopy specializované na dětský sortiment, se snaží mít také vlastní věrnostní program. V každém, kde jsem něco pořizovala, jsem registraci samozřejmě vyzkoušela. Nasbírat Feedo body, aby člověk dosáhl alespoň na stokorunovou slevu na další nákup, trvá věčnost. Ale zase mají poměrně často promoakce, díky nimž se často dostanete na nejnižší cenu. Ondálek má podle mého názoru lehce nadsazené ceny, ale oceňuji nabídku dopravy zdarma pro členy klubu na jakoukoliv objednávku. Já osobně aktivně čerpám výhody zejména na Dětskýdům.cz, neboť jsem jen díky koupi kočárku a autosedačky dosáhla na úroveň členství, která do cen veškerého zboží automaticky započítává plošnou slevu 7 %.

Pokud uvažujete o koupi kočárku nebo jiného příslušenství od Cybex. Doporučuji pak zpětně jednotlivé produkty (skrze jejich výrobní čísla) zaregistrovat online v Cybex klubu. Za každou registrovanou položku získáváte body, které se dají proměnit za finanční slevu. Já si takto nasbírala na sourozenecký skejtík ke kočárku.

Mall.cz klub pro děti
Zde jsem zatím využila jen -100 Kč na první nákup (nad 500 Kč), který se nedal odmítnout. Od dalších objednávek mě odrazuje cena za dopravu bez ohledu na výši útraty.

Pokud pořizujete kompletně novou výbavu pro miminko, nebo se chystáte na pořízení cenově výraznějších položek, můžete si nákup naplánovat na září, kdy vychází (od roku 2023 pouze online) časopis Maminka se slevovými kupony. Slevové akce se účastní právě tyto dětské obchody. Kuponová sleva je obvyvkle zajímavější než nějaký maraton na sbírání bodů.

Drogerie & Plenky

Rossman, Teta Drogerie nebo DM active beauty – všechny tři drogerie mají vlastní mobilní aplikaci. Moje aktuálně nejoblíbenější je Rossmann právě díky sekci Rossmánek, kde lze získat akce typu 2+1 zdarma, 50% slevy nebo průběžně sbírat body na 15% slevu na celý nákup. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že množstevní slevy Rossmánka zatím vždy vycházely opravdu nejlépe, co se týče maloobchodních cen u různých prodejců. Ale vždy je třeba kontrolovat výslednou cenu za kus. Do DM chodím určitě 1x měsíčně. Pokaždé, když se mi začátkem nového měsíce objeví bonusový kupon v aplikaci na 10x více bodů za celý nákup a naskočí nové kupony na vybrané produkty, za které jsou přidělovány násobky bodů. Ty produkty, které mám na nákupním seznamu, pořídím.

Nicméně pokud se někde jinde objeví v akci kartáčky Curaprox, Hipp příkrmy nebo Pampers Pure ubrousky, přestávám být loajální zákazník 🙂
Nedávno mě ještě mile překvapila výhoda klubu Brouček od Teta Drogerie, kdy mi aplikace poslala automatické upozornění, ať si v měsíci, kdy má Meda narozeniny uplatním kupón na 20% slevu na celý nákup. Sleva jde kombinovat se všemi možnými letákovými akcemi i dalšími kupony (např. věrnostním na dalších -10 %). A víte, že mě sleva na slevu potěší vždy nejvíc!

Pampers Klub

Pokud nejste odpůrkyně jednorázových plen, určitě bych doporučila registraci na webu Pampers. Každý měsíc do newesletteru obdržíte -130 Kč do Alzy a -130 Kč do Feeda na aktuální velikost. Musím uznat propracovanost marketingového systému, kdy podle data narození vašeho dítka dostáváte kódy přesně odpovídající váze v danou dobu. Dovolím si ještě jeden #mazanytip – čím nižší číslo velikosti, tím je více kusů plen v měsíčním balení. Při porovnávání výhodnosti ceny se je potřeba zaměřit vždy na cenu za kus. Menší velikosti tedy vychází zpravidla levněji. Pokud se snažíte o nejúspornější variantu, doporučuji přecházet na větší velikost, až ve chvili, kdy je to opravdu potřeba.

Výrobcem Pampers plínek je Procter and Gamble, který navíc velmi často promuje svůj cashback program. Když pak do jejich systému nahrajete účtenky za nákup P&G výrobků, pošlu vám zhruba do měsíce 100, 200 nebo 500 Kč zpět (podle příslušné výše útraty).

Jídlo/ potraviny

Klub Rohlíček na Rohlíku (registrace na webu)
Doslova moje spása v době první vlny koronaviru, kdy jsem se bála jít s několikatýdenním miminkem do obchodu. Benefitů deklarují více, ale osobně nejvíce oceňuji dopravu zdarma vždy od neděle do čtvrtka mezi 10-16. Pro doručení si můžete zvolit hodinové pásmo, což mi pro matky na mateřské nepřijde nijak omezující program.

Ač se víceméně snažím o zdravé stravování, najdete u mě v telefonu i aplikace McDonalds a KFC. Čas od času si kvůli časové tísni do rychlého občerstvení zajdu a vždy si vyberu z kuponové nabídky. I mimo časový pres mi udělá radost McFlurry nebo velký shake za třicet 😀

Káva/ freshe

Fruitisimo už je více v souladu s mojí představou o zdravém jídelníčku. V jejich aplikaci najdete průběžně slevy na sezónní drinky nebo zmrzlinu. Pokud platíte pomocí jejich elektronické peněženky, nabízí tuším i 10% útraty zpět.

Následující karty využívám méně aktivně, ale čas od času se hodí:

Starbucks jsem si stáhla, protože měl pobočku ve vedlejší ulici, kde jsem přes devět let pracovala. Při každém výpadku internetu v naší kanceláři jsem se do Starbucksu přesouvala na jejich WiFi zdarma. Každoročně mě potěší narozeninový dárek ve formě dortu nebo nápoj zdarma za nasbírané hvězdičky.

Costa Coffe karta funguje na principu obyčejného cash backu ve výši 10% z ceny útraty bez DPH. Nabírané body můžete směnit za jakýkoliv nápoj, jakmile máte nasbírano na celou jeho hodnotu.

Za kafíčka stejně nejraději sbírám razítka v EMA Expresso a jejích pobočkách. Do aplikace Magic Stamp. A díky tomu mám každou 7. kávu zdarma.

Supermarkety

Billa karta se vyplatí i bez cíleného sbírání bodů, některé zboží je totiž v akci speciálně jen pro držitele věrnostní karty. To samé má Kaufland, Tesco nebo Lidl. Pokud mám cestu kolem Alberta, ráda využívám i jejich aplikaci. Pro Medu totiž nejčastěji kupuji produkty z jejich privátní řady Nature’s Promise nebo Bio výrobky. Za tyhle dvě kategorie získáváte extra body, které se dají následně měnit za peněžní kupony. A to mě vždy potěší.

Pro Pražáky ale rozhodně doporučuji Tamda kartu do Sapy. V Tamdě můžete nakoupit všechny položky z vašeho nákupního seznamu, a každá jednotlivá bude snad za nejnižší možnou cenu (včetně detského zboží), a nemusí být ani na žádném akčním letáku. Být váma, tak se do Sapy minimálně jednou vypravím, abyste se na vlastní oči přesvědčili. Zaručený tip je Elmex zubní pasta za 49 korun. Pokud vás ale nevytrhnou výhodné nákupy, můžete si v Sapě dát alespoň pravé Pho!

Tak snad jsem na nic nezapomněla! Vlastně jo! Mimo kartičky a aplikaci bych vám mohla ještě doporučit plug-in Honey do prohlížeče (v notebooku nebo PC). Honey automaticky vyhledává a využívá dostupné slevové kódy napříč internetem. Bohužel je to primárně určené pro US trh, ale pokud nakupujete na mezinárodních e-shopech nebo booking portálech, tak tam určitě něco skočí! Plug-in je zdarma a mně zatím fungoval na Aliexpress, Booking a Tripadvisor, AirBnB, Notino, Footshop nebo třeba Asos.

Aktivní promo kódy, které mám v rámci spoluprací na Instagramu:

  • Sleva 5 – 10 % na veškeré doplňky stravy od Verra se slevovým kódem „mazanamatka“,
  • Sleva 10 % na většinu položek na webu s dětským funkčním oblečením Bergam zní také „mazanamatka“,
  • Slevové
  • Slevový kód na 15 % dolů na DRINK CANS je „drink15“.

Ještě tu mám prosbu, pokud se někomu povedlo nahrát si věrnostní karty do Wallet na iPhonu, prosím, napište mi, jak se vám to podařilo. Nebo samozřejmě, pokud mi unikl nějaký zajímavý věrnostní klub pro matky, tak sem s ním, doplním! Děkuji moc!